Radom

ul. Czarnieckiego 130, obok sklepu Selgros w Radomiu
tel: +48 783 090 109

thumbnail

Zabezpieczenie podwozia – skuteczna walka z rdzą w naszym Serwisie w Radomiu

Jednym z najgorszych problemów, który dotyka praktycznie każdego samochodu bez względu na markę, jest rdza, która może pojawić się prędzej czy później. Okazuje się, że ochrona przed korozją stosowana fabrycznie w autach po pewnym czasie przestaje działać, a czasami okazuje się, że jest nieskuteczna w polskich warunkach klimatycznych.

Nic więc dziwnego, że odpowiednie zabezpieczenie przed rdzą jest niezwykle istotne. Ogniska rdzy powstają w miejscach narażonych na działanie niekorzystnych czynników mechanicznych oraz chemicznych. Korozja jest w stanie doprowadzić do poważnych uszkodzeń, które z kolei wiążą się z dużymi kosztami. Jednym z zagrożonych elementów jest podwozie. W związku z tym skuteczna konserwacja podwozia wpłynie pozytywnie na czas eksploatacji auta, poprawi jego wygląd oraz obniży koszty związane z serwisowaniem.

Odpowiednia ochrona przed korozją

Producenci podczas montażu pojazdów konserwują niektóre elementy, jednak nie wszystkie są odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Na zły stan podwozia wpływ mają czynniki, takie jak przetarcia, niedbałość ze strony użytkownika pojazdu, wysoka wilgotność, sól drogowa, duża wilgotność, itp. Warto więc zainwestować w ochronne zabezpieczenie przed rdzą, dzięki któremu unikniemy poważniejszych problemów. Właściwa konserwacja i mycie podwozia pozwolą na ochronę przed korozją oraz na ochronę przed jej dalszym rozprzestrzenianiem się.

Zabezpieczenie przed rdzą z wykorzystaniem profesjonalnych preparatów

Nie jest możliwe samodzielne wykonanie profesjonalnego i długotrwałego zabezpieczenia przed korozją. Najlepsze zabezpieczenia antykorozyjne wykonują specjaliści posiadający odpowiednie doświadczenie, kwalifikacje, sprzęt oraz właściwe preparaty. Właściwa konserwacja profili zamkniętych i podwozia przyczyni się do wydłużenia okresu eksploatacji samochodu oraz poprawi jego bezpieczeństwo i wygląd. Godne uwagi są produkty marki Krown, które zapewniają skuteczne działanie oraz są łatwe w aplikacji. W standardowych przypadkach, wykonanie dobrego zabezpieczenia przed korozją trwa około trzech dni, jednak w przypadku firmy Krown, usługa ta zostaje skrócona do zaledwie trzech godzin. Dzięki preparatom Krown konserwacja podwozia nie wymaga całkowitego suszenia oraz usuwania rdzy z zabezpieczonej powierzchni, ponieważ preparaty te mogą być stosowane bezpośrednio na powierzchniach pokrytych korozją. Preparaty te doskonale chronią elementy ruchome i można je stosować przez cały rok, ponieważ nie szkodzi im woda, śnieg i niskie temperatury.

Profesjonalna ochrona przed korozją krok po kroku

Pierwszym etapem aplikacji zabezpieczenia jest ocena stanu podwozia i w przypadku zabrudzeń takich jak piach i błoto, dokładne mycie podwozia na podnośniku, razem z nadkolami. Jest to mycie ciśnieniowe oraz wykorzystujące specjalne środki chemiczne Krown do czyszczenia. Następnie stosowany jest preparat Krown® Salt Eliminator, dzięki któremu usuwana jest szkodliwa sól. Kolejnym etapem jest wykorzystanie dmuchawy i pistoletów ze sprężonym powietrzem, które dokładnie suszą konserwowane powierzchnie. Suszenie to nie musi być jednak kompletne, ponieważ preparat konserwujący Krown® T40 wypiera wodę. Nasze zabezpieczenia antykorozyjne są stosowane prewencyjnie na pojazdach wolnych od rdzy, a także na autach z korozją. Środek Krown® T40 skutecznie penetruje rdzę, dociera do zdrowej warstwy metalu i odcina go od warstwy korozji. Dzięki temu nie trzeba oczyszczać podwozia z rdzy. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi jesteśmy w stanie zaaplikować nasz preparat w praktycznie każdym, trudnodostępnym miejscu. Preparat ten jest aplikowany natryskowo, pod wysokim ciśnieniem w postaci „mgiełki”. Warto dodać, że konserwujemy wiele elementów na zewnątrz i od środka. Wykorzystujemy w tym celu otwory wykonane przez producenta lub sami wykonujemy takie otwory techniczne. W ten sposób zabezpieczamy profile zamknięte, a konserwacja podwozia obejmuje również podłużnice, ramy w autach terenowych, wahacze, belki zawieszenia, itp. Potrafimy zabezpieczyć praktycznie całe podwozie i wszystkie elementy zawieszenia. Omijamy tylko elementy układu wydechowego, hamulce, chłodnice, paski napędowe, a także silnik. Stosowany przez nas preparat Krown® nie działa niszcząco na gumowe elementy zawieszenia. Posiada on doskonałe właściwości smarujące i penetrujące, więc świetnie chroni wspomniane elementy, eliminuje piski, skrzypienie oraz chroni śruby i sworznie przed zapiekaniem. Przekłada się to na łatwiejsze serwisowanie auta.

Taką profesjonalną usługę zabezpieczenia antykorozyjnego oferujemy w naszym serwisie w Radomiu.

W Radomiu posiadamy profesjonalny serwis z przestronną recepcją z poczekalnią (internet, telewizja) gdzie można napić się kawy i herbaty. W warsztacie znajdują się dwa stanowiska z podnośnikami, w tym jedno umożliwiające zabezpieczanie nawet największych busów i samochodów dostawczych. Drugie z nich jest nisko profilowe, przystosowane do samochodów sportowych z niskim zawieszeniem. Dodatkowo w naszym serwisie istnieje także możliwość zabezpieczenia ciągników siodłowych wraz z naczepami.